Metoda i materiał

ISO-THERM

Metoda izolowania termicznego budynków i budowli, którą państwu oferujemy to technologia tzw. “Blow- in”

czyli wdmuchiwanie pod ciśnieniem przy pomocy specjalistycznych maszyn materiałów izolacyjnych: wełny celulozowej, wełny drzewnej w wolne przestrzenie, które chcemy raz na wiele długich lat skutecznie ocieplić czy docieplić. Następnie zagęszcza się go zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zastosowania w celu uzyskania jednorodnej i pozbawionej spoin warstwy izolacyjnej., zwykle jest to 25 -50 kg/m3. Po wypełnieniu całej przestrzeni celuloza jest tak zaklinowana i ściśnięta, że wygląda jak wypełnienie materaca.

Metoda wdmuchiwania umożliwia:

– Docieplenia każdej powierzchni m.in. stropodachów, stropów, poddaszy, skosów dachowych, ścian szczelinowych, podłóg itd.
– dotarcie do miejsc, w których niemożliwe jest ułożenie izolacji w sposób tradycyjny
– likwidację błędów dociepleń, naprawę istniejących dociepleń, naprawę źle zaizolowanych poddaszy.

Metoda wdmuchiwania materiału izolacyjnego stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnego sposobu ocieplenia nowo budowanego domu.

Jak to wykonujemy?

Za pomocą rur transportowych wdmuchiwany jest granulat. Odbywa się to pod ciśnieniem i z dużą precyzją. Specjalistyczny sprzęt układa równomiernie materiał w odpowiedniej ilości i nie ma możliwości ominięcia przestrzeni trudno dostępnych, a pokrycie materiałem izolacyjnym jest szczelne. Technologia wdmuchiwania granulatów stosowana jest z powodzeniem od kilkudziesięciu lat w Stanach Zjednoczonych oraz w Skandynawii.

Zalety metody blow-in:

– efektywność i ograniczenie strat ciepła- brak mostków termicznych,
– lepsza izolacyjność materiału wdmuchiwanego,
– ograniczenie kosztów ogrzewania,
– możliwość dotarcia do miejsc, w których niemożliwe jest ułożenie izolacji w sposób tradycyjny,
– możliwość ocieplenia każdej powierzchni, m.in. stropodachu, poddasza, ścian szczelinowych itd.,
– doskonała ochrona przed letnimi upałami oraz przed utratą ciepła zimą,
– ochrona przed hałasem,
– zapewnienie większej ochrony przeciwpożarowej,
– stworzenie odpowiedniego mikroklimatu (brak przeciągów, regulacja poziomu wilgotności itp.),
– krótki czas realizacji.

Izolacje
Wypełnianie izolacją
Przykładowa izolacja

System ten znajduje coraz wieksze uznanie inwestorów, gdyż umożliwia:

docieplenie każdej powierzchni m.in. stropodachów, poddaszy, skosów dachowych, ścian szczelinowych, ścian z pustką przestrzenną, podłóg na legarach

dotarcie do miejsc, w których niemożliwe jest ułożenie izolacji w sposób tradycyjny, czyli przez ułożenie docinanej wełny mineralnej

likwidację błedów dociepleń, naprawę istniejących dociepleń, naprawę żle zaizolowanych poddaszy

Celuloza – to wysokiej jakości sypki , lekki i bliski naturze materiał izolacyjny o wyjątkowych właściwościach .

Charakteryzuje się bowiem 50- letnią gwarancją trwałosci użytkowej. Wytwarzana jest z czystego i wysortowanego papieru recyklingowanego z dodatkiem surowców mineralnych w celu zakonserwowania i zapewnienia ochrony przeciwpożarowej. Tak przygotowana celuloza jest materiałem niepalnym i nierozprzestrzeniającym ognia o klasie odporności na ogień B-s2, d0. Aby pozyskać granulat papier jest rwany i rozdrabniany do postaci włókień.
Posiada właściwości zapobiegające zawilgoceniu. Wyjątkowość wełny celulozowej polega na zapewnieniu bezspoinowej warstwy izolacyjnej stworzonej z oddychających, porowatych włókien celulozowych posiadających zdolność równoważenia poziomu energii oraz wysoką hermetyczność. Dodatkowo znakomita pojemność cieplna włókien celulozowych redukuje skoki temperatury w budynku, pozwalając na utrzymanie naturalnego komfortu mieszkania.

ISO-Therm

Odwiedź nasze profile

facebook
instagram
youtube

Kontakt

Formularz kontaktowy

    Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji przez iso-therm.pl za pomocą środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu Regulaminu serwisu i Ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204)

    Adres

    Książno 24, 62-320 Miłosław

    Telefon

    660 -288-448