Dach to niezwykle istotna część każdego budynku. W końcu to właśnie on zabezpiecza dom przed wnikaniem chłodu, a także przed różnego rodzaju czynnikami atmosferycznymi. Nie bez przyczyny jedną z podstawowych potrzeb życiowych określa się mianem znalezienia dachu nad głową. Żeby jednak element budynku, jakim jest dach, mógł odpowiednio spełniać swoją funkcję, musi on mieć zapewnioną dogodną izolację termiczną. Sam dach więc nie wystarczy. Muszą mu jeszcze towarzyszyć dodatkowe wspomagające warstwy. Dopiero one są tak naprawdę w stanie odpowiednio zabezpieczyć dach pod względem cieplnym.
Szczególna rola wełny celulozowej
Izolacja dachu może przebiegać na różne sposoby. Żeby zabezpieczać budynek pod kątem ciepła, da się stosować rozmaite materiały. Jedną z metod wykorzystywanych w celu odpowiedniego zaizolowania dachu jest tak zwane wdmuchiwanie celulozy. Proces ten polega na wykorzystaniu wełny celulozowej, która bywa określana także mianem waty celulozowej. Materiał ten otrzymuje się wskutek przetwarzania makulatury. Jest on więc w pełni ekologiczny i można go stosować bez obaw o ewentualny szkodliwy wpływ na środowisko.
Wełna celulozowa, zanim zostanie zastosowana jako materiał izolacyjny, zostaje poddawana procesowi impregnacji. Przeprowadza się go przy wykorzystaniu określonych środków solnych. Takie działanie ma na celu nadać wacie celulozowej ognioodporne właściwości, które są tak konieczne podczas izolowania dachu.
Wdmuchiwanie wełny celulozowej odbywa się tylko i wyłącznie za pomocą specjalistycznego sprzętu, jakim jest jedyny w swoim rodzaju agregat nadmuchowy. Proces ten ma na celu wprowadzenie izolującego materiału wszędzie tam, gdzie nie mógłby dotrzeć przy wykorzystaniu standardowych metod. Wdmuchiwanie wełny celulozowej pomaga więc uzyskać efekt, którego nie da się uzyskać przy zastosowaniu innych środków. To proces o szczególnym charakterze, dzięki któremu dach może zyskać dokładnie to, czego mu potrzeba.
Najnowsze komentarze