Ocieplenie budynku jest wbrew pozorom istotne nie tylko zimą, gdy chroni przed zimą i zapobiega utracie ciepła. Sprawdza się także w porze letniej jako forma izolacji przed gorącem z zewnątrz.

Jak przebiega ocieplanie celulozą?

Ocieplanie celulozą, które możemy zlecić firmie Iso Therm, to jedna z najnowszych usług służących wykonaniu termoizolacji obiektu. Stosowanym materiałem jest celuloza, której pochodzeniem są drzewa i rośliny. W praktyce jednak wykorzystywany jest papier gazetowy poddany ponownej obróbce. W ten sposób ocieplanie celulozą sprzyja recyklingowi makulatury. Najważniejszym, z punktu widzenia izolacji, są jej parametry cieplne. Współczynnik lambda, dotyczący przewodzenia ciepła wynosi 0,037 W/(m·K) oraz a współczynnik ciepła właściwego ma wartość c = 2,15 kJ/(kg·K). Skutecznie więc odcina chłód oraz gorąco z zewnątrz od wnętrza obiektu. Forma realizacji tego docieplenia opiera się montaż bezspoinowy, poprzez nadmuchiwanie surowca na stropy. W ten sposób dociera do nawet trudnodostępnych miejsc, których inne materiały nie są w stanie zabezpieczyć.

Pozostałe zalety produktu

Celuloza to świetny materiał na izolację, który zapewnia chłód w domu nawet w niezwykle upalne dni. Zastosowany ze wszystkich stron obniża temperaturę, nawet o kilkanaście stopni. Jednak lista jego zalet jest o wiele dłuższa. Idealnie sprawdza się jako materiał, który izoluje akustycznie i chroni przed zewnętrznym hałasem. Można również zauważyć, że bardzo skutecznie chroni także przed przewiewami, co wynika z wielopoziomowej i wielokierunkowej struktury łączonych włókien. Włókna te charakteryzują się także wysoką ognioodpornością, ponieważ zabezpieczone są borem. W ten sposób zapobiegają rozprzestrzenianiu się pożaru. Warto zwrócić też uwagę na to, że materiał ten nie pleśnieje oraz jest odporny na działanie innych grzybów, oraz bakterii. Umożliwia też klimatyzowanie wnętrz poprzez regulację wilgotności w sposób zupełnie naturalny.